RSS feed for eedgars
 • Oh Lucy!

  Oh Lucy!

  ★★★

  Saka, ka krievu dvēseli nesaprast.
  Lūdzu jums japāņu dvēsele, kuru arī nebūs vienkārši sagremot :D
  Par pusmūža japāņu kundzīti, kura iemīlās svā angļu valodas kursu skolotājā, un tad dodas šo meklēt...
  Savdabīgi.

 • Once Upon a Time in Mexico

  Once Upon a Time in Mexico

  Šis vairs galīgi nav forši.
  Pārāk samudrītie uzstādījumi, kaut kādi valsts apvērsumi, prezidenti un pārnopietnais tonis šo filmu piebeidz pilnīgi un galīgi. "Sis ir tas, kas seko aiz "kičš" vai "tik slikti, ka labi"...

 • Desperado

  Desperado

  ★★★★

  Kamēr iet asprātīgā un jestrā izrunāšanās (Bušemi sākuma stāsts par milzīgo meksikāni Tarasko dzertuvē, Tarantino atzīmēšanās ar čurāšanas anekdoti utt), šaudīšanās un smukā Selma, tikmēr viss ir teju brīnišķīgi. Kad sāk iepīties tā brāļu drāma, tad tas jau neliekas tik kičīgi, kā viss cits.
  Kopumā klasika, kam nav īpaši kur piesieties.

 • The Man in the Orange Jacket

  The Man in the Orange Jacket

  ★★

  Mazs un stipri neloģisks štrunts.
  Kad kaut kādu džeku atlaiž no darba ostā, vinš aizbrauc pie šefa uz mājām, noslaktē gan viņu, gan viņa, pēc skata, mazgadīgo sievu un mēģina iejusties bagāto ļaužu dzīvē.
  Mēģina ēst krutu ēdienu, izsauc maukas un pačurā baseinā, fantazē par slepkavībām, skatās TV pārraidi par dzemdībām un visas citas lietas, ko parasti bagāti ļauži dara.
  Te ir tik daudz elementāru jautājumu par to, kas un kāpēc notiek, vai nenotiek ekrānā, ka labāk nemaz nesākt iedziļināties.…

 • Avengers: Infinity War

  Avengers: Infinity War

  ★★★

  Īsti neuzķēru no kuras vietas visā tajā MArvel visumā šis karuselis sākās (vai kur beidzās iepriekšējie), bet tas arī nav tik svarīgi. Svarīgi, ka te atrādīti visi Marvel topa veči un dāmas. Tagad visi cīnās ar lielu, violetu baklažānu, kas krāj akmentiņus bižutērijai, ar ko var uzlaist gaisā pilnīgi visu.
  Viss ir ņigu ņegu un daudz visādu kautiņu un grautiņu un beigās, pārmaiņas pēc, superīgā Avārijas brigāde dabū pa tāsi. Bet tas nekas! Gan jau sekojošajās filmās visi caur visādām…

 • Deadpool 2

  Deadpool 2

  ★★★½

  Pirmā filma bija asprātīga. OK, pēc tā ūberhaipa es pat nezināju, ko gaidīt, un bija it kā maza vilšanās, bet kopumā bija asprātīgi.
  Tagad, kad esi sapratis šīs spēles noteikumus un uzstādījumus, var ļauties vienkārši jestram, ciniskam un "re-cik-mēs-kruti-mākam-būt-rupji" Marvel plātīgam piedzīvojumam.
  Ir forši.

 • Leto

  Leto

  ★★★★

  Vispār jau Coja un Naumenko cīņu biedri, draugi, vecāki un paziņas šo filmu lamā no panckām ārā. Stulbi, ka arī Grebenščikovs viņu pulkā...
  Pa manam, nelaime tā, ka visi šie ļaudis gaidīja autentisku ta laika un personāžu atspoguļojumu un viņi nu nekādi nevar pieņemt domu, ka šiīfilma ir balstīta uz reāliem, bet tautā jau sen mītiskoiem tēliem, un ir vienkārši "kas-būtu-ja-būtu" fantāzija.
  Nezinu sūro vēsturi, savlaik klausījos Coju kaudzēm, Grebenščikovu vispār, laika posmā no 1983 līdz 1996 zinu no galvas,…

 • A Rough Draft

  A Rough Draft

  ★★★

  Man patika :D
  Reāls krievu stīmpanks par paralēlām pasaulēm, realitātēm un durvīm uz visu šito. Tāds storijs ļoti piestāvētu kādam anime seriālam, un ir pat nedaudz žēl, ka šis nav arī kāds SyFy producētais TV seriāliņš, bet kopumā bija pat forši.
  Es tur redzēju gan Načnoj un Dņevnoj Dazor, gan, jau pieminēto stīmpanku un animē un tais lidojošajās, niknajas matrjoškās es saskatīju sveicienu "Ghost in the Shell" (nu to filmu, ne animē) mehāniskajām geišām. Un arī Peļevina "Generation P" mušmiru murgus saskatīju.
  Stāsts? Pavisam vienkārši - džeku visi aizsmirst, šis iekuļās paralēlajās realitātēs, un mēģina atgūt savu normālo dzīvi.
  Alus + Pica formāts.

 • Extinction

  Extinction

  ★★★

  Sākumā ir džeks, kurš murgo par atnācēju no kosmosa uzbrukumu planētai. Sieva, meitas un priekšnieks šo aizsūta pie ārsta. Tur viņš uzzina, ka ne šim vienīgajam tādas haluškas.
  Tu nožāvājies pirmo reizi...
  Tad kaut kādi kosmosa atnācēji tiešām uzbrūk un, sekojošos stundu, seko muļļāšanās pa slikti apgaismotām un piedūmotām telpām. Šaušana, sprādiene, kliedzieni un āārghhh un vēēēē...
  Tu sāc regulāri žāvāties...
  Neslēpšu, man bija doma vnk patīt uz beigām un paskatīties kā viss beidzās.
  Bet tad džekiņš sadeva pa muti…

 • The Warning

  The Warning

  ★★½

  Tā jau interesanti. Par notikumiem, kuri atkārtojās ar matemātisku precizitāti, par līdzvaru dabā, par džeku, kurš to visu izskaitļo...
  Tikai action tāds nūģīgs, spriedze kaut kur pēc stundas aizpeld un tu lēnām sāc knibināt telefonu...
  Par garu.

 • The Mafia Kills Only in Summer

  The Mafia Kills Only in Summer

  ★★★

  Salīdzinoši foršs stāstiņš par mafiju un lielo mīlu.
  Nu no brīža, kad mafijas dēļ tiek ieņemts filmas galvenais varonis un tad viņš 20 gadus nevar pateikt savai iecerētajai beibei, ka mīl šo jau no skolas laikiem.
  Visu laiku fonā mafija kādu nošauj un uzspridzina.
  Itāļi sapratīs.

 • Īsa pamācība mīlēšanā

  Īsa pamācība mīlēšanā

  ★★★

  Latviešu tingeltangels ar dīvainām dziesmām, jancīgiem deju priekšnesumiem, pāris, nu jau par tautas folkloru kļuvušiem jociņiem, un pamatīgu "kalpu meņģēšanās" piesmaciņu.
  Jānītis izliekās par kurlu, lai zinātu, ko par viņu saka iespējamās brūtes. Vienīgi žēl džeka vecāku, viņi, laikam, gadu dzīvoja pirtiņā...
  Kopumā jautri un jestri, vienkārši latviskam garastāvoklim.