David has logged 62 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taxi

Taxi

2004
×
Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Edit this entry  
28
Detective Conan: The Fourteenth Target

Detective Conan: The Fourteenth Target

1998
×
Edit this entry  
27
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Read prior review Edit this entry  
27
Case Closed: Countdown to Heaven

Case Closed: Countdown to Heaven

2001
×
Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Edit this entry  
26
Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

2003
×
Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
Edit this entry  
25
Detective Conan: Magician of the Silver Sky

Detective Conan: Magician of the Silver Sky

2004
×
Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
Edit this entry  
24
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Edit this entry  
23
RV

RV

2006
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Edit this entry  
22
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Are We Done Yet?

Are We Done Yet?

2007
×
Read prior review Edit this entry  
20
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
Edit this entry  
19
Jesús, María y José

Jesús, María y José

1972
×
Edit this entry  
19
I Feel Fantastic

I Feel Fantastic

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Belle

Christmas Belle

2013
×
Edit this entry  
18
Stitch Meets High School Musical

Stitch Meets High School Musical

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Modern Educayshun

Modern Educayshun

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
#Equality

#Equality

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Race to Space

Race to Space

2001
×
Edit this entry  
16
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Flee

Flee

2012
×
Edit this entry  
15
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1992
×
Read the review Edit this entry  
14
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Edit this entry  
13
Swim

Swim

2021
×
Edit this entry  
12
The Murderer

The Murderer

1923
×
Edit this entry  
12
Terror by Night

Terror by Night

1946
×
Edit this entry  
11
Airline Disaster

Airline Disaster

2010
×
Edit this entry  
10
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Edit this entry  
09
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
Edit this entry  
09
Fast Week

Fast Week

2015
×
Edit this entry  
09
Pumpers

Pumpers

2016
×
Edit this entry  
09
Blacksmith Scene

Blacksmith Scene

1893
×
Edit this entry  
09
Newark Athlete

Newark Athlete

1891
×
★★½
Edit this entry  
09
One Turkey, Two Turkey

One Turkey, Two Turkey

1971
×
Edit this entry  
08
Ghostquake

Ghostquake

2012
×
Edit this entry  
07
Detective Conan: Captured in Her Eyes

Detective Conan: Captured in Her Eyes

2000
×
Edit this entry  
07
The Crab With the Golden Claws

The Crab With the Golden Claws

1947
×
Edit this entry  
06
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Edit this entry  
05
Norbit

Norbit

2007
×
½
Read prior review Edit this entry  
05
Dos tipos de cuidado

Dos tipos de cuidado

1953
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Edit this entry