Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fordlandia

Fordlandia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
30
Sing Me a Lullaby

Sing Me a Lullaby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
ODE TO YOU IN SEOUL

ODE TO YOU IN SEOUL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Mambo to Hip Hop

From Mambo to Hip Hop

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Show Girls

Show Girls

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nian

Nian

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mad Hot Ballroom

Mad Hot Ballroom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Search of Ancient Ireland

In Search of Ancient Ireland

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Mix: LM5: The Tour Film

Little Mix: LM5: The Tour Film

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry