• Kitty Love: An Homage to Cats

  • Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Unholy

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Chick Fight

  • Mank

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Fatman

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Becky

    ★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Arkansas

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Decline

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Inherit the Viper

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • 3 from Hell

    ½

  • Synchronic

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Child's Play

    ★½