cowboy has logged 32 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The First Time

The First Time

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocks that Bleed

Rocks that Bleed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coming Through the Rye

Coming Through the Rye

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elvis & Anabelle

Elvis & Anabelle

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry