cowboy has logged 42 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Post Grad

Post Grad

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manic Pixie Prostitute

Manic Pixie Prostitute

2012
×
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solitary Man

Solitary Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Somersault

Somersault

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry