Sort by

eely has logged 649 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shake It All About

Shake It All About

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Now

Now

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Hard, Fast and Beautiful

Hard, Fast and Beautiful

1951
×
★★½
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No. 5 Checked Out

No. 5 Checked Out

1956
×
Edit this entry  
28
Women He's Undressed

Women He's Undressed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Case of the Elevator Duck

The Case of the Elevator Duck

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snackpocalypse

Snackpocalypse

2014
×
Edit this entry  
28
Mary Poppins Quits

Mary Poppins Quits

2014
×
Edit this entry  
27
Flame & Citron

Flame & Citron

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
David Copperfield

David Copperfield

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Today We Live

Today We Live

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Door

The Door

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur

King Arthur

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daniel Deronda

Daniel Deronda

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Weepah Way For Now

Weepah Way For Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry