Sort by
  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • The Tinder Swindler

  • Watcher

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★