RSS feed for eren
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★
Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry