• The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Wax Castles of Love

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Antlers

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Kazuo Ishiguro: Remembering and Forgetting

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • Mank

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Nomadland

  • Tenet

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • New York New York

  • Normal People

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Shirley

  • Boys State

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Good Liar

  • Doctor Sleep

  • Dancing with the Birds

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Saturday Fiction

  • Coup 53