• Lightyear

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Torn Hearts

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • We Need to Talk About Cosby

  • Scream

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • West Side Story

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Bones

  • I've Been Trying To Tell You

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Four Roads

  • The Underground Railroad

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★