Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Innocents

The Innocents

2021
×
Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Adventure Time: Elements

Adventure Time: Elements

2017
×
Edit this entry  
20
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
Edit this entry  
17
The Man I Love

The Man I Love

1946
×
★★★
Edit this entry  
17
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
A River Called Titas

A River Called Titas

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
Edit this entry  
10
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Edit this entry  
09
Women's Prison

Women's Prison

1955
×
★★★
Edit this entry  
09
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fire Ted Cruz

Fire Ted Cruz

2018
×
Edit this entry  
09
Dear Mom

Dear Mom

1995
×
Edit this entry  
09
Ceremonial

Ceremonial

2018
×
Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Moontide

Moontide

1942
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
Edit this entry  
02
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Mabel's Strange Predicament

Mabel's Strange Predicament

1914
×
Edit this entry  
02
Hawai

Hawai

1999
×
Edit this entry  
02
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

1952
×
★★★
Edit this entry  
02
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hold Back the Dawn

Hold Back the Dawn

1941
×
★★★½
Edit this entry  
01
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Grandma's House

Grandma's House

2018
×
Edit this entry  
01
Pan 700

Pan 700

1974
×
Edit this entry  
01
Pan 699

Pan 699

1974
×
Edit this entry  
01
Pan 698

Pan 698

1974
×
Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
One Day Before the Rainy Season

One Day Before the Rainy Season

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

1973
×
Edit this entry  
18
Panda! Go Panda!

Panda! Go Panda!

1972
×
Edit this entry  
13
Down and Out in America

Down and Out in America

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
3 Bad Men

3 Bad Men

1926
×
★★★½
Edit this entry  
12
Uski Roti

Uski Roti

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★½
Edit this entry  
10
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★
Edit this entry  
05
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★
Edit this entry