• Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Like a Boss

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Dumplin'

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Every Day

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • When We First Met

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½