Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry