Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Fair Play

  • The Menu

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Joyland

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

  • Both Sides of the Blade

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Dune

    ★★★★

  • Memoria

  • Drive My Car

  • Murina

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

  • Education

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★