Sort by
  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½