Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry