• Fahim

    ★★

  • Haunt

    ★★

  • Burn

  • Abigail

    ★½

  • Someone, Somewhere

  • It Chapter Two

  • Angel of Mine

  • 7500

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • A Rainy Day in New York

  • Sator

  • Under Your Bed

  • 1BR

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Nova Lituania

    ★★

  • Lara

  • The Journalist

    ★★

  • Killers Anonymous

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Wish Man

  • Godzilla: King of the Monsters

  • It Must Be Heaven

  • The Traitor

    ★★½

  • Parasite

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Nina Wu

    ★½

  • La Belle Époque

  • Invisible Life

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • Little Joe

    ★½

  • First Love

    ★★

  • And Then We Danced

    ★★

  • Atlantics

  • Juror 8

  • Les Misérables

    ★★½

  • Deerskin

    ★½

  • Bacurau

    ★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Brightburn

  • Yesterday

  • Tolkien

  • Lucky Grandma

    ★½

  • Swallow

    ★½

  • Crown Vic

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★½

  • The Room

    ★½

  • Hellboy

    ★½

  • Scandinavian Silence

  • Shazam!

  • Midnight Melody

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captive State

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★

  • I See You

  • Booksmart

  • Extra Ordinary

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★½

  • Villains

  • Long Shot

  • Every Time I Die

  • The Professor and the Madman

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½