Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Morbius

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Joy Of Things

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • The Unseen River

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • Adventures of a Mathematician

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Dead End.

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Cinderela Pop

    ★★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • motivational video movie

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★½

  • kittykat96

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • agoraphobia

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Dirty Grandpa

    ½

  • Girl Asleep

    ★★★

  • Circle

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Tim Maia

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Mood Indigo

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Carne, Osso

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★