• Our Father

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Umma

    ★★

  • Black Crab

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Legend of Jack and Jill

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Two

    ★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Beatles and India

    ★★

  • Growing Fangs