Sort by

egolf has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Greenfingers

Greenfingers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Val

Val

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
And Breathe Normally

And Breathe Normally

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rapado

Rapado

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moments Like This Never Last

Moments Like This Never Last

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry