EGurel has logged 68 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Insult

The Insult

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rhino Season

Rhino Season

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Everything's Gonna Be Great

Everything's Gonna Be Great

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hunting Season

Hunting Season

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Somersault in a Coffin

Somersault in a Coffin

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Law of the Border

Law of the Border

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anadolu Çocuğu

Anadolu Çocuğu

1964
×
★★½
Edit this entry  
17
Cholera Street

Cholera Street

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Let Them Shoot the Kite

Don't Let Them Shoot the Kite

1989
×
★★
Edit this entry  
02
My Dreams, My Love, and You

My Dreams, My Love, and You

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aaahh Belinda

Aaahh Belinda

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Her Name Is Vasfiye

Her Name Is Vasfiye

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Landlord

The Broken Landlord

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Reconstruction

Reconstruction

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Road

The Road

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mondays in the Sun

Mondays in the Sun

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Vizontele

Vizontele

2001
×
★★
Edit this entry  
03
Riphagen the Untouchable

Riphagen the Untouchable

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rebellion

Rebellion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sarajevo

Sarajevo

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Twice Born

Twice Born

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
About Elly

About Elly

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
The Herd

The Herd

1979
×
★★★½
Edit this entry