ethan has logged 25 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Cyclist

The Cyclist

1989
×
Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
DamNation

DamNation

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
06
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Children

Little Children

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry