• Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • 47 Ronin

    ★½

  • Oldboy

    ★★★

  • Her

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

  • All Is Lost

  • About Time

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • The World's End

  • The Lone Ranger

    ★★

  • Only God Forgives

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Oblivion

  • The Best Offer

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • Life of Pi

  • Flight

  • Cloud Atlas

    ★★★½

  • Skyfall

  • Argo

  • Taken 2

  • Looper

  • The Place Beyond the Pines

  • Paris-Manhattan

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Prometheus

  • The Avengers

    ★★★

  • To Rome with Love

  • The Intouchables

  • In Time

  • The Adventures of Tintin

  • The Ides of March

  • Tinker Tailor Soldier Spy

  • The Raid

    ★★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★½

  • Cowboys & Aliens

  • Captain America: The First Avenger

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • The Artist

  • Thor

    ★★½

  • Rambo: To Hell and Back

  • Robin Hood

  • Ip Man 2

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

  • Sherlock Holmes

  • The Road

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • Zombieland

  • Solomon Kane

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Terminator Salvation

    ★★★★

  • Star Trek

    ★★★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Ip Man

    ★★★

  • Tropic Thunder

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★★