• Kate

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Outside the Wire

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Polar

    ★★★½

  • Close

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Peppermint

    ★★½

  • Mile 22

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Vigilante

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Killing Gunther

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • American Assassin

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Unlocked

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½