Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Courier

The Courier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
300

300

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Parker

Parker

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Vendetta

Vendetta

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Chaos

Chaos

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jolt

Jolt

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry