Tony has logged 39 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The November Man

The November Man

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Prince

The Prince

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Push

Push

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry