Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Cell 2

The Cell 2

2009
×
★½
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
All About Steve

All About Steve

2009
×
★★
Edit this entry  
04
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Butterfly Effect 3: Revelations

The Butterfly Effect 3: Revelations

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Butterfly Effect 2

The Butterfly Effect 2

2006
×
★★
Edit this entry  
02
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Click

Click

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Downhill

Downhill

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Text for You

Text for You

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Chandar, the Black Leopard of Ceylon

Chandar, the Black Leopard of Ceylon

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry