Antje has logged 418 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Click

Click

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Downhill

Downhill

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Text for You

Text for You

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Chandar, the Black Leopard of Ceylon

Chandar, the Black Leopard of Ceylon

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Hazel Brugger: Tropical

Hazel Brugger: Tropical

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Over Christmas

Over Christmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry