• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Cuties

    ★½

  • The Turning

    ★★½

  • ‎The Wedding‎

    ★★½

  • The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

    ★★½

  • Lindenberg! Mach dein Ding

    ★★½

  • Secret Zoo

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • My Spy

    ★★

  • Four Enchanted Sisters

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Vic the Viking and the Magic Sword

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Raven the Little Rascal - Hunt for the Lost Treasure

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Auerhaus

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Gallows Act II

    ★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Countdown

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Bayala - A Magical Adventure

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Head Burst

    ★★★

  • Ich war noch niemals in New York

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Intrigo: Dear Agnes

    ★★

  • Ronny & Klaid

    ★★★½

  • Intrigo: Samaria

    ★★★

  • Close to the Horizon

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Latte and the Magic Waterstone

    ★★★

  • The Elfkins - Baking a Difference

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★

  • Semper Fi

    ★★★

  • Exit Plan

    ★★★½

  • Nikki Glaser: Bangin'

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The German Lesson

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • National Avenue

    ★★