Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greed

Greed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind

The Wind

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry