• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Adam by Eve: A Live in Animation

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Gintama: The Final

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Fireworks

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Girls und Panzer: The Movie

    ★★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

    ★★★★

  • Gintama: The Movie: The Final Chapter: Be Forever Yorozuya

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Little Witch Academia

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

    ★★★½

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

    ★★★½

  • Wolf Children

    ★★★★

  • Macross Frontier: The Wings of Farewell

    ★★★½

  • Gintama: The Movie

    ★★★½

  • Macross Frontier: The False Songstress

    ★★★★