• I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Farewell Amor

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

    ★★★½

  • White Riot

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Land of Ashes

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Port Authority

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★

  • Indianara

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Revenger

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • The Night Comes for Us

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Smuggling Hendrix

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★½