Elliot has logged 17 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rush

Rush

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Land of Ashes

Land of Ashes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Port Authority

Port Authority

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Indianara

Indianara

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★
Edit this entry