Sort by

Ejder has logged 27 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Them

Them

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Aşık Oldum

Aşık Oldum

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Paradise Alley

Paradise Alley

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Three Robbers

The Three Robbers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rich One's Kitchen

The Rich One's Kitchen

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Wait

The Wait

2018
×
Edit this entry  
05
Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

1970
×
Edit this entry  
05
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
Edit this entry  
05
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Yol

Yol

1982
×
★★★★
Edit this entry