Sort by

Mads has logged 350 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunting Season

Hunting Season

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pure Hearts

Pure Hearts

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry