• Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Hudson Yards Video Game

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Us

  • Under the Silver Lake

  • SOUJ: 2

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Bottomless Pit

  • Looper

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Eega

    ★★★★★

  • Drive

    ★★

  • Black Dynamite

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★

  • A Slice of Lynch

  • I-Be Area

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Ray

    ★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Spy Kids 3-D: Game Over

    ★★★½

  • Raptor

  • Barbie in the Nutcracker

    ★★★★★

  • Suspiria 25th Anniversary

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Big Money Hustlas

    ★★½

  • An Extremely Goofy Movie

  • Dario Argento: An Eye for Horror

  • Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • The Cable Guy

  • The Stendhal Syndrome

  • Repligator

    ★★★

  • Baazigar

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★★

  • Nightbreed

    ★★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Society

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Church

    ★★★

  • Dirty Rotten Scoundrels

  • They Live

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • Hellraiser

  • Evil Dead II

  • Hard Ticket to Hawaii

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Stuff

  • Malibu Express

  • Phenomena

    ★★★★★

  • Dario Argento's World of Horror

  • Sleepaway Camp

    ★★★★★