Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Vortex

Vortex

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Accusation

The Accusation

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★
Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Edit this entry  
04
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
30
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
12
You Know Him

You Know Him

2020
×
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Recalled

Recalled

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Oxygen

Oxygen

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
15
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Edit this entry  
05
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
05
Kamome Diner

Kamome Diner

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Stowaway

Stowaway

2021
×
½
Edit this entry