RSS feed for ekcragg

ekcragg has logged 35 entries for films released in 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★
Edit this entry  
16
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Human Capital

Human Capital

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Ida

Ida

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Edit this entry  
06
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Prairie Home

My Prairie Home

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Omar

Omar

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Belleville Baby

Belleville Baby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry