• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • I'll Take Your Dead

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ghostland

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Open House

    ★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • The Boy

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★½

  • Creep

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★