• The 355

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • Love Likes Coincidences 2

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Baba Parası

  • Little Women

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Recep Ivedik 6

    ½

  • You've Got Murder

    ★★★

  • Fırıncının Karısı

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Sesinde Aşk Var

    ½

  • Hair Love

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Men in Black: International

  • Brother in Love

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

  • Turkish Ice Cream

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Hole in the Ground

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Organik Aşk

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Terminal

  • Truth or Dare

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hadi Be Oğlum

    ½

  • Stranger in My Pocket

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Mortal World

    ★★

  • Deliha 2

    ★★

  • Hot Sweet Sour

  • Maide'nin Altın Günü

  • In the Family

    ★★★½

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★½

  • Coco

  • Damat Takımı

    ½

  • The Babysitter

    ★★

  • Dede Korkut Hikayeleri: Bamsi Beyrek

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Küçük Ortak

    ★½

  • 4N1K

    ★½

  • Tahin pekmez

  • Baby Driver

    ★★½

  • Deli Aşk

    ½

  • Bad Boy

    ½