• Saw X

    Saw X

    ★★★½

    Kind of disappointed that they did not go down the Jason X route and played some games in space.

  • Mon Oncle

    Mon Oncle

    ★★★★½

    La suspension monsieur, la suspension.

  • Son of Dracula

    Son of Dracula

    ★★½

    What's the morgue got to do with it?

  • Son of Frankenstein

    Son of Frankenstein

    ★★★½

    It would be too simple to hang old Igor

  • Renfield

    Renfield

    ★★★½

    More fatalities than Mortal Kombat 👍

  • Terrifier 2

    Terrifier 2

    ★★★½

    Way too long but awesome over the top gore so I'll allow it

  • Slumber Party Massacre II

    Slumber Party Massacre II

    ★★★

    Halloween '22 #2: Finally a slasher with an agenda!

  • Terrifier

    Terrifier

    ★★

    Halloween '22 #1: Read good stuff about Terrifier 2 so we started with this one. Some good kills/SFX but no idea what they wanted to do with this besides that.

  • Hellraiser

    Hellraiser

    ★★★

    Awesome job on the puzzlebox production design, no touchscreens and all.

  • Death Valley: The Revenge of Bloody Bill

    Death Valley: The Revenge of Bloody Bill

    Did not make it through

  • Hackers

    Hackers

    ★★★

    Hack the planet!

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

    Loved every second of horror that Raimi snuck in there