• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Aftermath

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Till Death

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

  • Good on Paper

    ★★

  • False Positive

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Awake

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • SAS: Red Notice

  • The Vault

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Fate: The Winx Saga - The Afterparty

    ½