Lena has logged 325 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kid

The Kid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Remains

The Remains

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Tau

Tau

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Almost Friends

Almost Friends

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Flying Man

The Flying Man

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Family Blood

Family Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eden

Eden

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry