Lena has logged 33 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
★½
Edit this entry  
11
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry