Sort by

Elena has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Down

Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary

Mary

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry