• I'm Your Man

    ★★★★½

  • Possession

    ½

  • Now, Voyager

    ★★★★★

  • She

    ★★★★½

  • Criss Cross

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Lady on a Train

    ★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★½

  • Holiday Affair

    ★★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★★

  • The Heiress

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★★

  • A Matter of Life and Death

    ★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★½

  • My First Film

    ★★★★★

  • The Piano

    ★★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★½

  • The Professionals

    ★★★★