RSS feed for sydney lou who

sydney lou who has rated 29 films released in the 1960s.

  • Barefoot in the Park

    ★★★½

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Cactus Flower

    ★★★★½

  • Sunday in New York

    ★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★★½

  • Le Bonheur

    ★★★★

  • Billy Liar

    ★★★★½

  • Saturday Night and Sunday Morning

    ★★★★

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★½

  • Breathless

    ★★½

  • A Fistful of Dollars

    ★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★

  • Band of Outsiders

    ★★

  • Seven Up!

    ★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★