RSS feed for sydney lou who

sydney lou who has rated 42 mystery films.

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★½

  • Watchmen

  • Mandy

  • Murder by Death

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★

  • The In-Laws

    ★★★★★

  • The Discovery

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Overnight

    ★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★

  • While We're Young

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★

  • The Guest

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • To Catch a Thief

    ★★