laura has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
What They Had

What They Had

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry